Do čoho investovať v šatníku toto leto?

Do čoho investovať v šatníku toto leto? Helou dobrí ľudia a všetci fanúšikovia fashion i nášho konceptu, čo máte chuť si prečítať mikro sprievodcu letnými trendmi. V tomto poste sa dozviete nie len o must-have vychytávkach z nášho Conceptu (zahŕňame farby, strih či cool Western trend), ale načrieme aj hlbšie do podstaty. Pobavíme sa totiž o postoji k okoliu, najmä k prírode, ktorú možno symbolicky označiť za náš prvotný domov. Postoj a fashion kúsky sa potom spájajú do štýlu a zrkadlia nielen ten náš unikátny spôsob obliekania, ale svetu vlastne hlbšie odkrývajú našu osobnosť. Akí sme? ,,Komunikujeme” ešte dnes s prírodou a vieme s ňou žiť v súzvuku alebo sme sa načisto zmenili na tzv. indoor generation (generáciu, ktorá žije zavretá v bytoch, domoch…) a máme bližšie ku kontaktom na sociálnej sieti ako k vlastnej záhrade?

Pri pohľade na množstvo plastov v moriach či pri počúvaní hrozieb o zmene klímy tušíme, že je najvyšší čas zmeniť náš postoj k prírode.

#Postoj: móda&príroda je jedno

Spájať módu a prírodu môže byť na prvé počutie trochu zvláštne. V skutočnosti ale majú spoločného oveľa viac ako si myslíme. Umenie ako aj fashion fotka či fashion ako taká boli odjakživa inšpirované prírodou. Práve ona vždy diktovala, ako sa jednotlivé komunity viac či menej späté s prírodou obliekali. Aj dnes, hoci sme v našej technokracii od nej ďaleko, ostáva príroda ten prvotný domov. Akési miesto zrodu, odkiaľ pochádzame. Bez nej to nie sme my, i keď ju ignorujeme. A ešte horšie je, keď ju ničíme. Plytváme zdrojmi, ktoré nám ponúka. Virtuálny svet a komunita na Instagrame či Facebooku sú nám bližšie než prechádzka po poli, lesom, nevieme, čo je to dotýkať sa stromov alebo potulky vlastnou záhradou. Pravda či lož?!

Sme Concept, a myslíme konceptuálne. Aj v koncepte jednoty s prírodou.

Akokoľvek môžme byť odtrhnutí od prírody, len čo započujeme správy o klimatických zmenách, trochu znervóznieme. Niekde hlboko v nás sa rodí presvedčenie, že by bolo fajn sa vrátiť späť. Nie na stromy. Ale zmenšiť spotrebu. Nahradiť kvantitu kvalitou. Nosiť dlho trvácnu slow-fashion módu, ktorá je tzv. biodegradovateľná (taká, čo sa neskôr sama rozloží v prírode). Uctiť si korene. Rešpektovať prírodu, a teda rešpektovať aj seba samých. Viac zážitkov a menej vecí.

Vibrujúca esencia módy v prírode.  Posilnená jej nádherou. Dokonalé spojenie a večná inšpirácia dizajnérov.

#ako posilniť letný šatník: leto klope na dvere

Keď sme si vyjasnili postoj k prírode, poďme sa ponoriť viac do samotnej letnej módy. Dali sme pre vás dokopy tipy, ako posilniť svoj letný vibe. Aj keď teploty, búrky a dažde nám navodzujú pocit leta akoby tu už bolo dlho, v kalendári máme na to ešte týždeň.  Tu sú teda 3 tipy ako na svoj letný šatník a dovolenku.

#1 cool farby

Letná sezóna sa vracia k základným farbám ako sú: žltá, modrá a červená. Keď príde na lámanie chleba, odtiene jasne velia, že žltá, konkrétne horčicová tu bude kraľovať a nikam sa nechystá a tmavomodrá zas bude lámať srdcia. Ak sa chystáte na dovolenku napríklad do Talianska, je to TOP voľba. Tmavomodrá je skrátka super alternatíva čiernej a na ľahkých blúzkach je tip-top.

“Instagram a sociálna siete nás majú inšpirovať napríklad vďaka haštagom #ootd, kde si však na konci dňa pri prezeraní postov v kórejčine oblečené v negližé uvedomíte, že vlastne stále neviete, čo si obliecť. Čo takto inšpirácia v lokálnom Concept-e?”

,,Napokon, šaty neexistujú vo vákuu, takže by som rada písala o skvelých outfitoch a potom sa podelila s tým, kde som ich nosila, ” La Pettte Anglaise, blogerka

#2 biely denim&pásik

Leto je ako stvorené na biely denim a jeho ľahkosť vás bude niesť v pohode aj pri tých najväčších horúčavách. Možno by sme v tomto prípade išli po šortkách, trendom stále ostáva vyšší sed, do ktorého sa pekne zakasáva alebo sa k nemu super hodia nesmrteľné pásikavé košele. Ak sa chystáte k moru, alebo len na slovenskú lúku, bielo-modrá je dobrá. 🙂 O to viac, ak má čipku.

#Western world: kovboji, gaučovia a ostatní rančeri sú v hre s doplnkami

Western trend oživil na svetových mólach belgický dizajnér Raf Simons a aj toto leto nás bude baviť. V púdrovej ružovej na klobúku spĺňa všetky atribúty nežných rančeriek. V tomto štýle treba ísť na istotu a postaviť ho na jednom doplnku: buď čižmy alebo klobúk či opasok. My sme ho ešte podporili hviezdičkovým lampasom na nohaviciach a nežnou blúzkou bez rukávov s transparentnými časťami.

Semi transparentná blúzka bez rukávov, stiahnutá cowgirl opaskom.
Spôsob, akým aplikovať Western štýl do svojho šatníka začína pri istom minimalizme. Stav na jeden výrazný doplnok: ako napríklad čižmy.

Ktorý outfit je tvoj favorit? Napíš nám do komentov a sharuj s nami letné inšpirácie.


Text: Eva Fuxa pre Comodo

Styling: Katka Fuchsbergerová alias Coco Cocoon

Foto: Maťka Chupková

Model: Domi Ťapayová

Produkcia: Comodo Concept

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *