Comodo Fashion sa mení na Comodo Concept

Comodo Fashion sa mení na Comodo Concept. Zmena názvu značí zmenu smerovania značky a jej posun od fashion ku konceptu. Pod jednou strechou už teda nebudú iba pekné módne kúsky, ale sortiment sa obohatí viac o doplnky, kozmetiku, smerovanie k dizajnu naznačuje napríklad šperk a na svoje by si mali prísť v rámci Comodo rodiny aj muži či deti. Na ceste je rozbehnutá spolupráca so slovenským módnym dizajnérom, Richardom Rozborom, ktorý tvorí pod rodinnou značkou, Rozbora Couture. To podstatné, urobiť z nakupovania zážitok a nie vyčerpávajúcu aktivitu, sa už Comodu darí istý čas. Zmeny v servise a v prístupe k vám a pre vás zavádzali totiž Katka s Milošom postupne. Najväčšou novinkou je však zmena názvu a nová vizuálna identita Comodo Concept. Charizmatické logo tvoria dve do seba vnorené Céčka. S novou vizuálnou identitou pomáhal Comodu kreatívny tandem renomovaných dizajnérok: Nina Weisslechner a spoluautorka Barbora Mikulášová.

Katka Fuchsbergerová je duša a srdce Comodo Concept. Oporou a ráciom ostáva jej parťák a priateľ, Miloš Masný.

,Rebrandovanie a posun od fashion ku konceptu je krok, ktorý ide s dobou,” hovorí o zmene zo svojho pohľadu dizajnérka Nina Weisslechner.”

Dizajnérka Nina Weisslechner odovzdáva Katke s Milošom brand identity book.

Tešíme sa, že posun od fashion k ucelenej koncepcii  nám všetkým donesie do našich životov nie len viac estetiky, ale aj osobný priestor na nakupovanie a rozhovory pri káve. V Comodo concept stores, kde ste vítaní na prvom mieste vítaní vy osobne aj s vašimi predstavami o móde, sa budeme snažiť pomôcť vám naplniť vaše požiadavky a potreby. Posvätný pre nás ostáva váš osobný štýl a možnosti, a až potom prichádzajú na rad módne trendy. Viac sa o zmene dočítate v mikro rozhovoch s Katkou, Milošom a Ninou Weisslechner. Rozprávali sme sa v príjemnej atmosfére bratislavského Sort Concept Store.

Jedna tímová fotečka z tvorby a pozdrav zo zberu myšlienok do Comodo blog.

Otázky pre Katku

,,Cítili sme potrebu vydeliť sa z masy butikov, ktoré používajú v názve pojem fashion a presne zadefinovať, čo konkrétne robíme my, kým vlastne sme a aký servis klientovi prinášame.”

Katka Fuchsbergerová: ,,Chceli sme posunúť hranice od nákupu k zážitku.”

1. ) Comodo Fashion, ktoré funguje na našom trhu od roku 2009, sa mení na Comodo Concept. Prečo?

Comodo bola vždy aktuálna vízia mnohých o móde. Keď sme si ju osvojili, chceli sme si ponechať nosné slovo Comodo (=z taliančiny v preklade pohodlný). Taktiež sme si chceli ponechať základnú myšlienku multibrandu (= viacero značiek pod jednou strechou), skrátka prebrať Comodo s celou jeho minulosťou a skúsenosťami. Zároveň sme hľadali cestu, ako presnejšie vyjadriť  to, kým sme na veľkom anonymnom trhu s módou. Páčila sa nám myšlienka, že nákup u nás je pohodový zážitok. Od stylingu na mieru, kávy, proseca, osobného prístupu a špecifického sortimentu, ktorý presahuje rámec slova módny, fashion či butik. Chceli sme posunúť hranice od nákupu k zážitku.

Od anonymného nakupovania k príjemne strávenému času s ľuďmi, ktorí majú na módne trendy svoj názor, ale rešpektujú štýl svojich klientov. Ten je pre nich posvätný.

„Ja si myslím, že tá potreba meniť sa vyplýva zo všeobecného trendu, kam móda smeruje. Dnes sa dostáva do popredia viac slow-fashion, ,,menej je viac”, cítime obrovský pretlak vecí a vecí všeobecného pojmu fashion; Je teda dobré vedieť, čo z toho konkrétne potrebujem ja, čo sa ma dotýka, čo ma konkrétne urobí šťastným a čo naopak, vôbec nepotrebujem.“ Katka Fuchsbergerová

Katka Fuchsbergerová: ,,Vizuálna zmena, naša nová vizuálna koncepcia, ako keby graficky a esteticky pomenovala, kým sme sa stali a kým sme sa chceli stať. Je takou čerešničkou na torte.”

2.) Čo znamená zmena pre klientky?

Náš rebranding (=proces zmeny značky, spôsobený jej vývojom a novým smerovaním) je dlhšie trvajúci proces. Pre nás bolo zásadné uvedomiť si, akú skladby značiek chceme zastupovať a akým štýlom ich chceme interpretovať na slovenskom trhu. Samozrejme, so súhlasom samotných značiek. Nadstavba ako signature styling a styling na mieru klienta s pridaným servisom v kamenných storoch, išla ruka v ruke s pôvodným zameraním Comodo. Našou silnou stránkou je autorský výber rôznych módnych trendov a od rôznych producentov. Tým vlastne vytvárame svoju malú módnu líniu či víziu. Následne ju ukazujeme vo vlastnom stylingu, a potom prichádza to najpodstatnejšie: styling prispôsobujeme na mieru potrebám klientky. Toto všetko už naše zákazníčky v procese vývoja postrehli a vyskúšali.

„Nakupovanie v Comodo Concept je viac o osobnej komunikácii medzi nami a klietom a je o jeho živote. Nie je to len o tom, že prídi sa k nám obliecť, je to teraz módne.“

3.) Dá sa povedať, že ste zatraktívnili značku Comodo?

Ak by pojem „zatraktívniť“ znamenal, že sme doplnili dobré základy z pôvodného Comodo Fashion o nové značky, vytvorili subbrandy (podznačky) ako Comodo mini me alebo Comodo Men či pripravovanú beauty líniu; Alebo to, že vo výstavbe máme e-shop a neustále sa snažíme zlepšovať servis voči klientom či to, že veľa času venujeme kreatívnym procesom… Tak odpoveď je – áno, zatraktívnili sme. 🙂

# 1 otázka pre Miloša

„Do nášho celku, ktorým sme sa stali, patrí celkom isto aj pánska móda.”Miloš Masný“

Miloš Masný: pánsky aparel je súčasťou rodiny Comodo Concept

1.) Chystáte pánsky aparel?

Áno, chystáme. Do našej Comodo rodiny určite patrí aj muž. 🙂 Sme veľmi radi, že dopyt po pánskej móde silnie. Muži majú potrebu sa akoby viac otvoriť estetike. A tak sme sa rozhodli pre nich urobiť takú samostatnú sekciu.

#3 otázky pre Ninu Weisslechner, dizajnérku

„Cítim povznesenie značky z fashion na koncept. Už nie sme naozaj len o móde, ale už sme o tom celku, dizajne v každom aspekte nášho bytia.”Nina Weisslechner“

Nina Weisslechner: ,,Vytvorili sme z jedného céčka vnoreného do druhého taký ucelený  tvar: kruh. Kruh je v druhom, hlbšom pláne, symbolom dokonalého celku.”

1.) Prečo bolo podľa dizajnérky Niny potrebné rebrandovať Comodo Fashion na Comodo Concept?

Podľa mňa to bol kľúčový krok. Myslím si, že táto vizuálna zmena vlastne odráža Katkinu a Milošovu víziu; a teda že chcú svoju značku povzniesť nad módu až do sveta nositeľného dizajnu, ktorým je napríklad šperk. Rebrandovanie a posun od fashion ku konceptu je krok, ktorý ide s dobou. Tiež to pomáha značke rásť. Keď sme boli ešte na začiatku spolupráce, tak mňa hneď pri pohľade na inicály Comodo Concept – CC – napadlo ich spojenie. S Barborou, spoluautorkou vizuálnej identity Comodo Concept, sme vytvorili z jedného céčka vnoreného do druhého, taký ucelený  tvar: kruh. Kruh je v druhom, hlbšom pláne symbolom dokonalého celku. Ide o celok, ktorý je uzavretý a zároveň plynie.

„Nové logo je s dvomi Cé akoby takým moderným jing-jangom.“

2.) Vysvetlíš nám bližšie nové logo Comodo Concept?

Nové logo, už spomenuté dve do seba vnorené céčka CC, je akoby takým moderným jing-jangom. Ale zároveň si toto logo už teraz viem predstaviť na nejakom šperku. Napr. v podobe náramku z kovov rôznej hrúbky či na prstni z rôznych materiálov. Veľmi sa nám páčil jeho potenciál. A ja osobne sa vždy snažím vytvárať logá, ktoré sú variabilné. Mám rada hravosť grafického dizajnu. Toto logo má toľko rôznych mutácií, ako sa s ním dá pracovať ďalej… S istotou môžem teda povedať, že sa nám podarilo urobiť značku Comodo variabilnou. 🙂

3.) Vieš si pri pohľade na nový vizuál Comodo predstaviť aká je žena Comodo Concept?

Určite! Za mňa žena Comodo Concept je dnešná silná žena, ktorá ,,si ide” svoje sny. Má sa rada a vie, čo potrebuje pre seba spraviť, aby bola šťastná. Vie čo chce a vie si to vypýtať. 🙂

Nina Weisslechner: ,,Značka Comodo Concept je pre mňa ako dnešná silná žena, ktorá ,,si ide” svoje sny.

O dizajnérke Nine Weisslechner

  • absolventka VŠVU
  • štúdiá na univerzitách v USA či v Nemecku
  • stáž na oddelení dizajnu v automobilke Audi

Aktuálne sa venuje:

  • tvorbe Artworks – umeleckým dielam na mieru do ofisov
  • pod značkou Ballet on Canvas tvorí s primabelarínou SND R. Kolodziej abstraktné obrazy

Úspechy:

  • ocenenie na Zlatom klinci za hravé grafiky na stenách Slovak Telekom
  • kreslená výzdoba Magio Pláž (2016)
  • Bratislave venovala projekt BratisLOVE
  • kampaň J&T Banka (jeseň 2018)

 


Text&Foto: Eva Fuxa pre Comodo

Kamera, strih&video produkcia: Eva Fuxa

Hudba vo videu: corAB

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *