Boho je keď naša móda nehovorí stroho

Ahoj! Tento post ti nič nepovie stručne a na rovinu. Máme pre teba módnu storku ako lusk. Ale aj tak bude všetko zahalené rúškom tajomstva, krásy a prchavého momentu; no najmä  – maxi dĺžok, vrstiev, snáď aj čipky a čarovného vibe jednej charizmatickej vily. Fotili sme pre teba štýl boho a stylovali sme ho spolu so slnečnými lúčmi, v ktorej sa kúpala celá terasa. Lebo takto to prosto je, že BOHO štýl sa bez kompromisov vracia sezónu po sezóne najmä na letné mesiace a jeseň. Máme dobré načasovanie. To v prvom rade. A v tom druhom, máme opäť kopec noviniek: od Scotch Soda vyťahujeme esá z krabíc a do Comodo Concept stores navyše dorazila nová kolekcia voňavučkách, skoro jahodových #melissashoes a my sa tešíme, že týmto považujeme leto ofiko za otvorené. Pozri si, čo sme zažili potulkami vilou a aký feeling v tebe zanecháva letná terasa.

Boho znamená túlať sa spomienkami v čase a vychutnávať si prítomný moment so šálkou niečoho osviežujúceho. S ľahkosťou padavých a voľných materiálov a s hravosťou vzorov, ktoré môžeš stále kombinovať až do úletu alebo naopak, odľahčiť kusom moderného. Prípadne pridaj klobúk.

# Punc čistoty v bielom

To dnešné boho sa už zdaľeka nepodobá na outfity z hippisáckych rokov, ktoré boli od hlavy po päty vyskladané jedine v tomto unikátnom štýle. Naopak, čerpá z boho skôr prvky, a ozvláštňuje ich niečím nečakaným. Alebo si požičia z boho volán a k tomu priberie doplnok, vďaka ktorému ho ako boho môžme čítať. Biela farba sa odjakživa spájala s puncom noblesy. Okrem toho evokovala čistotu, jemnosť a vznešenosť. Stavať na bielych šatách ako na základe svojho letného šatníka je trefa do čierneho… Či bieleho?! 🙂

Boho vyžaduje výlučne rovnú a teda aj pohodlnú podrážku. V 60. a 70. rokoch by to boli ,,kristusky”, dnes môžeš dodať glam štýlu voňavými melisskami a podporiť moderný look.

#Od hlavy po päty vo vzore

O čom môže byť boho viac ako o kombinácii vzorov a nariasených rukávov? Najmä tie vzory ťa vytrhnú z bežnej rutiny základného odevu a povedzme si, že na takej teraske, kde tráviš čas sama iba s knihou a pri porcelánovej šálke čaju, ti dodajú potrebnú radosť zo života ako to hravo nazývajú Francúzi joie de vivre. Pri kombinovaní vzorov platí, že čím šialenejší mix, tým viac kozmopolitné boho a lá New York. Nemusíš sa obmedzovať na striktné ladí-neladí. Pokojne si okolo pása ,,buchni” ešte jeden pásikavý sveter. :))

Len tak tu stojím, som offline a čítam si knihu. Občas zavriem oči ako mačka a v hlave mi ide film. Keď precitnem, pozriem do zrkadla, aby som zistila, kde som.

#Origo boho šaty až po zem

Keď je niečo na tomto štýle krásne, je to línia voľnej siluety. Umožňuje ti vypiť veľa limonády a stále ostať chic a slobodnou. Ak si ju spútaš opaskom, odvďačí sa ti preskupením línie a zdôraznením istých partí, no zachová všetku ležérnosť. Ideálne na najbližšiu svadbu či stretávku. Pozor! Profíci radia zachovať čistú líniu účesu a topánok. Je to tak vraj moderne čisté. V podstate je pravda taká, že na potulkách vilou nebolo nič viac boho ako práve tieto šaty. Sme do nich!

Detaily rukávov, mašle, ktoré padajú smerom nadol, ultra moderná vec zo street-style fotiek. Zlatý opasok ťa obopne ako mužské ruky na tvojom drieku.

# Keď biele, tak aj čierne a veľmi osobné

Byť boho-chic ostalo niekde na skorom začiatku tohto storočia. Dnes je to štýl, ktoré je výsostne moderný a prudko osobný. Vieš si s ním teda urobiť čokoľvek chceš. Ako na to? Docieliš to tak, že si vyberieš jeden boho kúsok, ktorý sa ti páči, a nastyluješ ho tak, aby si ostala sama sebou. Skrátka svojími obľúbenými vecami. Na leto sa iste nezaobídeš bez jedných kvalitných šiat. Čierna je nesmrteľná, vynikne najmä na opálenej pokožke. Z boho majú tieto čierne šaty uvoľnenú siluetu a volány.

Voľné siluety, volány, vzory, maxi dĺžky, klobúky a kus moderného ako melissashoes s rovnou podrážkou. GO BOHO!

Boho je nielen trendy, ale aj recykluje a upcykluje

Nezabudni, že tento týždeň tu máme #fashionrevolutionweek. Revolučný týždeň v móde znamená, že sa zamýšľame viac nad tým, odkiaľ pochádzajú naše šaty, zameriavame sa v rámci ochrany planéty, namiesto nezmyselného vyhadzovania oblečenia po pár sezónach, na kvalitu nad kvantitu a nezabúdame, že poklady môžu visieť aj v čarovnej vile, v skrini našej starkej či mamy, od ktorej si pokojne niečo zdedené zaradíme a zrecyklujeme do nášho boho outfitu. Len sa pozri, aký je ten pohľad do boho zrkadla krásny.

Sľúbili sme aj kus čipky a krásne detaily.

Styling&Assistant Photography: Katarína Fuchsbergerová

Photo: Martin Fuxo

Model&MUAH: Dianka

Text: Eva Fuxa pre Comodo Concept

Produkcia: Comodo Concept

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *