Ako dosiahnuť leto s rozžiarenou pleťou?

Priatelia, dnes horúca téma. Čo vy a vaša pleť pred a po slnení a kúpaní? Ako sa asi cíti a ako sa cítite vy pri pohľade do zrkadla? Je nadýchaná a hydratovaná? Alebo, naopak presušená, so šupinkami? Lebo v takom prípade vás nezachránia ani plavky od Balenciagy! 🙂 Zato my vás, resp. vašu pleť zachrániť, opäť raz, vieme. Čítajte ako jej pomôcť. 😉

Je jasné, že leto s rozžiarenou pleťou dosiahneme najmä vďaka hydratácii a vhodne zvolenej ochrane. Konať treba bez ohľadu na vek: ihneď! Ďalšie zlaté pravidlo totiž velí, že lepšia je prevencia ako neskôr snaha vyriešiť vzniknutý problém. Suchú pokožku máme problém prekryť aj make-upom a navyše, čo je lepšie, ako pocit, keď necháte v lete pokožku ,,nahú”? 🙂

Filozofia Medik8: krásna pleť po celý život vďaka metóde CSA. C ako C-vitamín, S ako Sunscreen (opaľovák) na deň a A ako A-vitamín na večer. Mnohé produkty zároveň hydratujú.

Podľa mojej obľúbenej beauty blogerky Ivy z Happy New Skin, je hydratácia druhý najdôležitejší krok po čistení v ceste za zdravou pokožkou.  Hydratovať treba bez ohľadu na typ pleti ako aj už spomínaný vek. Ako zistíme, že našej pleti chýba vlhkosť? Iva píše o týchto prejavoch: strata jasu, šupinatosť či pocit prehĺbených vrások.

V predposlednom blogu tu sme vám v kocke predstavili beauty novinku v Comodo Concept:  britskú kozmetiku Medik8. Dnes sa povenujeme vybraným krémom a séram, ktoré vám pomôžu práve s hydratáciou a s ochranou pokožky, prípadne kože na celom tele.

Hydratácia a ochrana

Zvlhčenie pleti v podaní Medik8 je omnoho viac ako bežná hydratácia. Produkty z tejto línie pomôžu vašej pleti a pokožke zachovať si hladší, pružnejší a mladší vzhľad. Nie len na tvári, ale aj na rukách alebo na extra suchých a namáhaných miestach ako sú kolená, lakte.

Čo sa týka ochrany pred negatívnymi vplyvmi z prostredia (voláme to tzv. enviro záťaž), ktorému sa v mestách žiaľ, dnes nedá vyhnúť, či ochrany pred slnkom UVA a UVB lúčmi, potom je tu pomoc v podobe faktorov. Tie sú v prípade Medik8 fyzikálne, nie chemické, čo je super cool. Napriek tomu, že fyzikálne faktory mávajú obykle ťažšiu konzistenciu a horšie sa bežne rozotierajú, v laboratóriach Medik8 dosiahli vedci malý zázrak.

Ich krémy sa napriek vysokej ochrane SPF ľahko aplikujú a aj sa rýchlo vstrebávajú. U nás v Comodo Concept si máte možnosť vybrať spomedzi týchto krémov a sér. Čítajte nasledujúce riadky, aby ste vedeli, čo je pre vás šité na mieru a čo potrebujete.

Advanced Day Total Protect

Napriek mimoriadne vysokému SPF sa Advanced Day Total Protect ľahúčko rozotiera a pekne sa vstrebáva. Vhodný ako denný krém. Novinkou je ochrana pred modrým svetlom.

Môj jasný favorit, skúšam ho v čase písania blogu už druhý týždeň a aj napriek tomu, že mám zmiešanú pokožku, pri menšom množstve moju pleť zbytočne nepremasťuje. Mám krásne hydratovanú pleť, vrásky sa mi zjemnili a som spokojná, že nemusím riešiť extra ochranu. Stačí mi aplikácia denného krému. Taktisto vnímam, ako sa mi pleť vďaka vitamínu C pekne rozžiarila. ” Eva Fuxa, bloger “

Hydra B5

Pre sviežosť pokožky si naša Dominika zvolila tekuté rehydratačné sérum Hydra B5. Kyselina hyalurónová v tekutej podobe.

V sére Hydra B5 hrá hlavnú úlohu jedna z TOP aktívnych látok – kyselina hyalurónová. Vašej pokožke dopraje intenzívnu hydratáciu a dlhotrvajúce zvlhčenie. Toto sérum s ľahúčkou textúrou, nasaje vodu z ovzdušia a naviaže ju v pokožke, čím zaplaví pleť vlhkosťou na všetkých úrovniach. Pridaný vitamín B práve zvyšuje schopnosť zadržať vodu v pokožke a regeneruje ju. Výsledok? Nadýchaná, vláčna a viditeľne mladšia pleť. A pozor, v laboratóriách Medik8 sa chystá ešte intenzívnejšia verzia tohto séra. Čítajte v záverečnom odseku.

Physical Sun Screen

Physical Sun Screen: široko spektrálna ochrana na každodenné použitie. Fantastický základ pod make-up. Pokožka ostáva hydratovaná, chránená a vláčna.

Fyzikálny opaľovák je tu pre tých z vás, ktorí si radi chránite pokožku samostatne a možno nie ste denne vystavení priamemu slnku. Preto nehľadáte denný krém a opaľovací krém v jednom. Fyzikálny opaľovák sa aplikuje ráno po nanesení séra a krému, ale zároveň pred make-upom. Je preň dokonalým základom. Existuje v dvoch silách: SPF15 a SPF30. Je dostatočne silný proti UVA a UVB žiareniam. Tento mimoriadne číry slnečný filter bez nanočastíc, vyzbrojený na ochranu proti znečisteniu a Anti – AGE technológiou, chráni pokožku pred vplyvmi okolia a súčasne redukuje vrásky či jemné ryhy.

Hand Cream

Výživa pre suché a namáhané ruky pre mladistvejší vzhľad.

Aj ruky môžu prezradiť náš vek. Zabezpečme, aby tie naše vďaka Hand&Nail Cream rozprávali úplne iný príbeh. Obsahuje širokospektrálny SPF25, čím chráni pred UV žiarením. Obsahuje anti – polution technológiu, ktorá dokonalo chráni pred negatívnymi vplyvmi znečisteného okolia. Hutná, ale zároveň dobre sa vstrebávajúca konzistencia pomože zlepšiť stav pokožky na namáhaných rukách. Tiež spevňuje nechty a jemnú kožičku v okolí nechtového lôžka.

,,Fantasticky hojí prasklinky a šupinky na povrchu kože. A zanecháva na pokožke pekný film. Môj favorit.”Katka, Comodo Concept

Nourishing Body Cream

Nourishing Body Cream – intenzívny, hydratačný telový krém na denné použitie.

Toto mlieko bolo špeciálne zostavené pre suchú a dehydratovanú pokožku. Vďaka obsahu Medik8 Moisture Magnets a prírodnému glycerínu nám zaistí prirodzenú hydratáciu do hĺbky a súčasne udrží vlhkosť vo vnútri. Luxusná receptúra sa tiež postará o tón pleti a jej elasticitu. Vyhladí drsné a suché miesta na pokožke. Ideálny krém ako darček pre blízkych či priateľov.

Novinky, na ktoré sa môžete tešiť v Comodo Concept

C- Tetra krém SPF30

Denný krém, ktorý vám poskytne dávku vitamínu C na ráno pre rozjasnenie. Zároveň hydratuje a chráni SPF30.

Na tento krémik sa teší celý nás Comodo tím. Niet divu. Ponúka toľko riešení v jednom, že pre všetkých, ktorí neradi používajú príliš veľa produktov naraz, je kompaktným denným riešením. Vašu pokožku krásne hydratuje vďaka kyseline hyalurónovej a rozžiari vďaka vitamínu C. Zároveň vás ochráni pred slnečným žiarením a každodennými negatívnymi vplyvmi z okolia vďaka SPF30. Vyrovnáva vrásky a rozžiaruje. Ideálny produkt, ak chcete začať s uplatňovaním CSA filozofie.

Hydra B5 Intesiv

Booster kyseliny hyalurónovej: ide o najsilnejšie sérum s touto kyselinou. Toto nabité sérum zvyšuje hydratáciu vďaka metóde trojitého pôsobenia. Najprv zaplaví pokožku multiobjemovou kyselinou hyalúronovou a vitamínom B5 pre zvýšenie hydratácie a nadýchanosti pleti. V druhom kroku doplní vnútorné zdroje hydratácie a súčasne zosilní vašu prirodzenú tvorbu kyseliny hyalurónovej. No a do tretice začne úradovať muchovník – purpurovo červená super potravina, chrániaca pokožku pred enzýmami, ktoré rozkladajú kyselinu hyalurónovú v pokožke. Vďaka tomu ostáva zachovaný jej vysoký hydratačný účinok.

Citát na záver

Slávny dizajnér Yves-Saint Laurent raz povedal, že najlepším make-up (-om) ženy je vášeň, hoci  make-up ľahšie kúpime. 🙂 Čo takto vyskúšať si to len s tou vášňou? Ak však plánujeme nechať make-up doma na poličke, naša pleť ozaj musí stáť za to. Veríme, že ste si nechali od nás poradiť. A tešíme sa na vaše spokojné reakcie a spätnú väzbu v komentoch.


Text a spracovanie podkladov Medik8: Eva Fuxa

Foto: Martin Fuxo Photography a Medik8

Model: Dominika a Medik8

Produkcia: Comodo Concept a Medik8

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *